
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 12 V |
| Output Current | Adjustable |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 65 kHz |
| Max Input Voltage | 23.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Battery Charger |
Stock: 276
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35194
Ext.Price$0.35194
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35194 | $0.35194 |
| 10 | $0.27312 | $2.73120 |
| 50 | $0.23333 | $11.66650 |
| 100 | $0.19934 | $19.93400 |
| 500 | $0.18091 | $90.45500 |
| 1000 | $0.16868 | $168.68000 |
